Тема уроку. Додавання
і віднімання у межах 10.
Мета уроку. Удосконалювати навички розв’язування
прикладів на додавання і віднімання в межах 10, розв’язування задач на
збільшення, і зменшення на кілька одиниць. Розвивати навички розпізнавати
геометричні фігури. Розвивати увагу, творчі здібності. Виховувати бережливе
ставлення до тварин.
Обладнання: казка «Червона Шапочка», малюнки до
казки, предметні картинки, набір кольорових паличок (індивідуальний), запис
дитячої пісні «Червона Шапочка».
Хід уроку.
I.
Організація класу. Привітання гостям.
Вчитель.
Любі діти, до нас у клас
Завітали гості щирі.
Привітайте ж в добрий час
Гостей усмішкою й миром.
Діти.
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаємо щиро вас.
І запрошуємо ласкаво
На урок у перший клас.
II.
Мотивація навчальної діяльності.
Вступна бесіда
вчителя.
-
Діти,
чи любите ви слухати казки? Сьогоднішній урок математики – незвичайний. Ми з
вами вирушимо у казку. То ж уважно слухайте.
Старенька бабуся у лісі жила,
Гостинці для неї онучка несла.
Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься? Хто б відповів?
-
То
хто, дітки, поведе нас до бабусі казковим лісом? Здогадались?
-
Червона
шапочка.
-
Заплющіть
очі! Прислухайтесь!
(Здалеку лунає казкова мелодія. На дошку
вивішуються малюнки до казки).
-
Діти,
розплішіть очі. Де ми?
-
У казці.
-
З
Червоною Шапочкою та мешканцями казкового лісу ми зустрінемось і разом з ними
виконаємо завдання сьогоднішнього уроку. Повторимо додавання і віднімання в
межах 10, розв’язуватимемо задачі та інші завдання. При цьому слід виявляти
старанність, кмітливість, бути організованими та уважними.
ІІІ. Узагальнення та
розвиток математичних знань.
-
Першим
нас зустрічає на дорозі Горобчик. Він нещодавно навчився рахувати. Перевіримо
його знання. Ось як він рахував! Послухайте.
-
1, 2,
- , 4, 5, 6, - , 8, -, 10.
-
А як
же горобчику виконати завдання, коли він ще не ходить у перший клас? Допоможемо
йому.
Усний рахунок.
1.
Чітко
називаючи числа, полічити від 1 до 10.
2.
Чітко
називаючи числа, полічити в зворотному порядку.
3.
Порахувати
від 4 до 8, від 9 до 6.
4.
Яке
число має сусідів 5 і 7?
5.
Дати
характеристику числа 8.
-
Покажемо
Горобчику, як ми вміємо ще й красиво писати.
Конкурс «Цифри – красуні».
Прописати цифри від 1 до 10 і в зворотному порядку.
Розв’язування задач.
-
За
активну і старанну роботу Горобчик приготував вам подарунки – цікаві вправи на
розвиток уваги і спостережливості – задачі про птахів. (Розв’язання записати в зошитах).
1.
На
березі біля криниці
Їли зернята три синиці,
Та ще дві маленькі птиці.
Скільки птиць біля криниці?
3+2=5
2.
Каже
мати-квочка:
У мене два синочки і чотири дочки.
Скільки діток у квочки?
2+4=6
-
Залишимо
Горобчика, нехай перепочине, а нам теж слід перепочити.
IV. Фізкультхвилинка.
Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!
Час прийшов нам спочивать.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата – скоки-скоки!
Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!
Час за парти нам усім!
-
Діти,
Червона Шапочка несла, як ви вже знаєте, у кошику пиріжки для своєї бабусі.
3. У кошику лежало п’ять пиріжків з
вишнями, а з яблуками на 1 пиріжок більше, ніж з вишнями. Скільки пиріжків з
яблуками у кошику?
-
Крім
пиріжків, Червона Шапочка несла ще й квіти. Послухайте уважно віршик і за
допомогою лічильних паличок порахуйте, скільки квітів взяла Червона Шапочка для
своєї бабусі. Одна квітка – 1 паличка.
4. Я у лузі квіти рвала,
Для бабусі ромашку зірвала,
Мак червоний сюди ще додала,
Три дзвіночка в букет ще поклала,
Три троянди, що любить бабуся,
Хай зрадіє бабуся Наталка.
-
Порахуйте
палички. Скільки?
-
10.
-
Отже,
скільки квітів у букеті Червоної Шапочки?
Гра «Знайди «сусідів» чисел».
-
Нам
треба швидше рухатись, тому що Червона Шапочка може запізнитись до бабусі. Але
в казковому лісі ми зустріли веселого і доброго Вовка. (На дошці – малюнок
Вовка). Він пообіцяв не їсти бабусю в тому разі, якщо ви виконаєте два його
завдання. (На дошці – малюнок будиночків з віконцями).
Задача з логічним навантаженням
-
Розгляньте уважно зображення і полічіть, скільки:
-
Ну що ж, наша Червона Шапочка дібралась до своєї бабусі,
а допомогли їй у цьому ви, малята, і ваша старанність, кмітливість, уважність,
та спостережливість.
Тут і казочці кінець, а хто слухав – молодець. Вам казочка, а мені –
бубличків в’язочка.
V. Узагальнення знань
учнів.
-
Які казкові персонажі завітали сьогодні до нас на урок?
-
А хто з героїв казки приготував для вас найскладніші
запитання, найлегші?
(До класу заходить Червона
шапочка з кошиком у руках).
VI. Підсумок уроку.
-
За успішне вивчення чисел першого десятка Червона Шапочка
нагороджує всіх вас «золотими» медальками.
(Червона Шапочка пригощає всіх учнів і
присутніх медальками – солодощами. Лунає мелодія до казки «Червона Шапочка»).
Немає коментарів:
Дописати коментар