четвер, 28 грудня 2017 р.

Вправи-енергізатори

Енергізатор - коротка вправа, яка відновлює енергію групи під час навчання.
Вправи-енергізатори проводяться з метою порухатись у незвичайні цікавій формі, через гру налагодити та розвинути взаємодію, співпрацю між учасниками.
Енергізатори активізують роботу різних аналізаторів, розвивають музично-ритмічні, креативні, творчі здібності учасників.

Використання енергізаторів:

  • відновлює енергію класу;
  • знімає м’язову напругу та розумову втому;
  • переключає, відновлює і активізує увагу учасників;
  • об’єднує кілька методів навчання в єдине ціле;
  • сприяє отриманню задоволення від навчання;
  • полегшує взаємопізнання та самопізнання учасників на вербальному та невербальному рівнях;
  • є основою для будування добрих контактів, що особливо для несміливих осіб, гіпер або гіперактивних дітей;
  • допомагає створити позитивний клімат в групі за короткий проміжок часу.

Правила проведення енергізаторів:

  • проводяться 2-5 разів під час заняття, особливо тоді, коли учасники виглядають втомленими, а також для емоційного переходу від одного інформацйно-практичного блоку до іншого;
  • вибір вправи залежить від конкретної ситуації та потреб групи на даний момент часу, від мети та цілей проведення заняття, а також враховуються місцеві правила, поведінки, вік та менталітет (це стосується ігор де є дотик до тіла);
  • важливо щоб в запропонованій грі кожен учасник міг взяти участь;
  • забеспечення фізичної безпеки під час гри є надзвичайно важливим правилом (звернути увагу на меблі, підлогу, прикраси на учасниках та наявність вільного простору в кімнаті;
  • використання вправ, де є елемент змагання (що заважатиме створенню команди) зводиться до мінімуму;
  • на початку заняття з учасниками проводиться обговорення щодо складання варіанту відмови від участі у вправі, якщо щось викликатиме у них дискомфорт.

вівторок, 7 березня 2017 р.

Виховний захід Найкраща, найрідніша, найдобріша - моя матуся


Мета: розширити уявлення учнів про свято; розвивати вміння вітати близьких людей, робити їм приємні сюрпризи; виховувати повагу у ставленні до жінок і дівчаток, доброзичливість, увагу, любов до людей.
Матеріал: виготовленні руками учнів подарунки для мам і дівчаток класу, малюнки, квіти, надувні кольорові кульки, рушники. У святі беруть участь усі учні класу. Діти виготовляють штучні квіти, різнокольорові сердечка, щоб прикрасити зал, створюють малюнки, присвячені мамам, бабусям та дівчаткам, а також весні, виготовляють подарунки своїми руками, добирають прислів’я про маму, які записують на листівках, щоб подарувати їх на святі.
 Учитель. «Мамо!» - це слово для більшості з нас є першим у житті.
                 «Мамо!» - біжить до неньки дитина, шукаючи захисту від небезпек великого світу.
                 «Мамо!» - це слово стало останнім для того хлопця, що віддав своє життя, захищаючи рідну землю.
                «Мамо!» - підбігає малюк до молоденької жінки.
                «Мамо!» - усміхається сивоголовий чоловік, обіймаючи стареньку неню.
                «Мамо!» - звертання на всі часи.
     Мамі присвячують пісні й вірші. Вона – єдина, неповторна. Вона була з нами не лише від першого дня нашого життя, а ще й до народження. Вона вперше відчула, що ми будемо, що ми народимося, що ми прийдемо у світ. І те, що ми живемо – завдяки їй. І те, якими стали – її заслуга. Ми любимо наших матерів і хочемо поділитися з усім світом цією любов’ю.
                    -            Милі!
                    -            Загадкові!
                    -            Ніжні!
                    -            Привабливі!
                    -            Веселі!
                    -            Любі наші!
     Прийміть наш скромний подарунок (повітряний поцілунок).

1. Дорогі наші гості. Як приємно бачити всіх вас, таких веселих,            радісних. А зібрались ми, щоб відзначити свято. Перше весняне   свято, ніжне, лагідне, свято 8 Березня.
2. Пора, пора, порадуємо ми сьогодні вас
    І піснею і танцем у цей святковий час.
    Ми мамам нашим дорогим
    Бажаєм всім щастя.
    І сьогодні вам від нас низький уклін.
3. 8 Березня буває
    В році тільки один раз
    А на свято завітали хлопчики до нас.
4. Ой, як вас сьогодні багато, та всі такі гарні,
    Святково одягненні.
    Зі святом наших дівчаток.
    Вони сьогодні наша гордість,
    Ми їх зустрічаємо і радо вітаємо.
5. Будьте завжди ви веселі і добрі,
    При потребі дужі та хоробрі.
    Працьовиті, дружні, не ледачі,
    Серед всіх дітей будьте ви найкращі.
6. Дуже всі вони гарненькі
    І русяві, і біленькі.
    Навіть сонце вас цілує
    І весняночки дарує.
7. З нами ви у лова граєте
    Ще й м’яча в дворі ганяєте.
    Ви наші подружки прекрасні
    Хай знають всі, які ви класні.
8. 8 Березня є святом всіх жінок,
    Мам, бабусь, дівчаток.
    Їм усім ми даруємо в цей день
    Танці, вірші і багато пісень.

     Хлопчики виконують пісню «Из чего сделаны наши девчонки».

Из чего же, из чего же, из чего же,
Сделаны наши девчонки.
Из цветочков, из звоночков,
Из тетрадок, из переглядок
Сделаны наши девчонки.


Из чего же, из чего же, из чего же,
Сделаны наши девчонки.
Из платочков, из клубочков,
Из шоколадок, из мармеладок
Сделаны наши девчонки.

Вчитель: діти, чи можливо наше свято без наших матусь і бабусь? Звичайно ж, ні, скажете ви. Вони завітали до нас на свято. Всі ми вдячні за вашу турботу, ласку, ніжність, любов. Довголіття вам і міцного здоров’я.

9. Поцілунками, обіймами, квітами,
    Побажаннями і гоміном пісень
    Привітаєм нашу рідну, любу маму,
    У велике свято – мамин день.
10. Матуся наша – наше сонце миле,
      Спасибі вам, низький уклін
      За вмілі руки, серце щире,
      Хай дзвенить вічно щастя дзвін.
11. В дитячу душу ви вселили,
      Любов до світлого життя.
      Зігріли серце, розум влили,
      Відкрили чистії вуста.
      Спасибі вам!
12. Мамо люба, мамо мила, мамо золотенька
      Я люблю тебе, матусю, я така маленька.
      Мамо люба, мамо мила, мамо дорогенька
      Ти для мене в цілім світі найкраща, рідненька.

Пісня про матусю
Лагідна, ласкава мама мене любить
І зі мною грається, пестить та голубить.
Приспів.
Мамо, матусю, ти ж моя рідненька,
Ти така хороша, моя золотенька.

Залюбки матусі я допомагаю,
Прибираю в хаті, квіти поливаю.
Приспів.
Виросту велика і всього навчуся,
Стану я такою, як моя матуся.
Приспів.

13. Знаю я слово в цілому світі,
      Краще й тепліше від сонця і квітів.
      Слово це пестить, голубить і гріє,
      В душу дитячу вселяє надії.
14. Моя хороша, добра, ніжна,
      А також лагідна, привітна.
      Ти любиш нас і ти єдина
      Тебе так любить твоя дитина!
      Світи ж мені як сонце ясне
      Я щиро зичу тобі щастя.

Пісня «Солнышко лучистое»

Солнышко лучистое улыбнулось весело
Потому, что мамочке мы запели песенку.
Припев.
Песенку такую ля-ля-ля,
Песенку простую ля-ля-ля.

За окном воробьишки закружили весело
Потому, что мамочке мы запели песенку.
Припев.

Ручейки весенние зазвенели весело
Потому, что мамочке мы запели песенку.
Припев.

Первые подснежники закивали весело
Потому, что мамочке мы запели песенку.
Припев.

Вчитель. Діти, сьогодні – особливе свято. В гості до нас прийшли найулюбленіші для кожного з вас люди – ваші бабусі. Вони – невтомні трудівниці, носії скарбниці мудрості нашого народу, хранительки звичаїв та обрядів, цікаві казкарі.

15. Добрий день, бабусю, дорога моя,
      Це для тебе сонечко лагідно сія.
      Ласкою повняться рученьки твої,
      Я люблю твій голос – теплий, дорогий.
16. В ній землі моєї срібні голоси,
      Дружби і любові, і добра, і краси,
      Назбираю в лісі квітів сон-трави
      Дорога бабусю, літ до ста живи.
17. Рукавички й шарфик зв’яже,
      Добру казочку розкаже,
      Бабця дуже мене любить,
      Поцілує, приголубить.
18. Коли встану я раненько
      Вже сніданок жде смачненький.
      Мене бабця доглядає,
      Гарних пісеньок співає.
19. З ранку і до ночі трудиться бабуся,
      В неї я охоче працювати вчуся.
      Годі їй, старенькій,
      Мити підмітати –
      Я сама скоренько приберу кімнати
20. Свою бабусю любимо
       Велика дружба в нас.
       І з доброю бабусею
       Нам весело весь час.
21. Дорога бабусю
      Я тебе вітаю.
      І для тебе пісню
      Гарну заспіваю.

     Всі. Бабусі, наші рідні, ви наймиліші в світі, для вас ми даруємо рядки чудової пісні.

Песенка про бабушку

У каждого на свете есть бабушка своя,
Но лучше всех поверьте
Бабушка моя

Она носочки вяжет,
Она рубашки шьет.
 Мне сказочку расскажет
И песенку споет

А в праздник, в день рождения,
Большой пирог печет.
Готовит угощенья
Друзей ко мне зовет.

22. Підняли мене з колиски
      Ніжні руки мами.
      Берегли від горя, лиха
      Днями і ночами.
23. Вчили на землі стояти
      І ходити вчили.
      А коли бувало важко –
      Додавали сили.
24. Працьовиті та невтомні,
      Ласкою зігріті,
       Руки мамині для мене
       Найсвятіші в світі.

Пісня «Колисанки вечорами»
Колисанки вечорами
Нам співали наші мами.
А тепер пора і нам
Заспівать для наших мам.
Приспів.
Як зростем великі
Мамі станем зміною
Гордимося мамою
Мамою єдиною.
День далеко за віконцем
Знову спати ляже сонце
Та вже спиш в цю ніч ясну
Тільки мамі не до сну.
Приспів.

Як зростем, самі ми станем
Турбуватися про маму.
Ми співаємо для них
Мам єдиних, дорогих.
Приспів.

25. Сьогодні ми вітаєм
      Всіх мам із днем весни
      І побажати щиро хочем
      Щоб завжди гарними були.
26. Щоб не сивіло у вас волосся,
      І щоб не морщилось чоло.
      Щоб вам кохані наші гості
      У всьому і завжди везло.
27. Щоб вас кохали наші тата,
      І дарували квіти вам.
      Немає ж бо у всьому світі,
      Жінок чарівніших від вас.

Частівки.

28. Колектив наш чоловічий
      Готував частівки сам,
      Щоб всміхалися обличчя
      Наших кращих в світі мам.
29. Я для мами так старався,
      Шість десяток получив
      А мій ґудзик відірвався,
      То я сам його пришив.
30. Та хіба це допомога?
      Я для мами посуд мив!
      Потім вимив ще й підлогу –
      Всіх сусідів затопив.
31. Я для мами теж трудився:
      У тазок води налив
      Наш годинник запилився,
      То я з милом його мив.
32. Наймиліші, найрідніші
      Дуже любимо ми вас,
      А тепер прийміть скоріше
      Подаруночки від нас.

33. Дорогі наші мами, любі матусі!
      У цей прекрасний весняний день прийміть наші привітання на честь свята 8 Березня!
      Нехай на обличчях ваших завжди грає посмішка, нехай не турбують вас негаразди і тільки радість заходить у кожен дім. Сьогодні у свої маленькі рученята ми хочемо взяти ваші руки – добрі, ніжні, ласкаві – і сказати: дорогі наші, дякуємо вам за тепло, ніжність, ласку та турботу.
Ми дуже любимо вас!

Вчитель. Шановні наші мами, бабусі! Наше свято наближається до кінця. Ми вас щиро вітаємо із святом весни. Бажаємо вам щастя, здоров’я, достатку, сонячної долі. Хай ваші діти і онуки завжди приносять вам тільки радість. А зараз прийміть подарунки від ваших дітей.

понеділок, 30 січня 2017 р.

Відкритий урок з навчання грамоти


Тема. Закріплення букви ж; опрацювання української народної казки «Лисичка і журавель».
Мета. Закріпити вміння учнів виділяти в словах звук [ж]; робити звуко-буквений аналіз слів; розвивати пам'ять, увагу, зв’язне мовлення, навички читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати щедрість, гостинність, бажання і вміння ділитися зі своїми друзями.
Обладнання. Ілюстрації до казки, малюнки сніжинки, краплинки «склади слово», Лісовичок – казковий герой.

Хід уроку
            I.      Організаційний момент.
Привітання.
Встаньте ,діти, всі скоріше,
Посміхніться всім миліше,
Привітайтесь.
Учні.       Добрий день, добрий день!
                Всіх ми вас вітаємо
                Щастя й радості бажаємо.
Учитель. Спочатку сідають дівчатка, а потім хлопчики.             
                Спочатку краса, а потім сила.

Всі почули ви дзвінок.
Він покликав на урок.
Кожен учень так старався,
До уроку готувався.
Тож, девіз тепер згадаймо
І урок наш починаймо.
Девіз:  Красиво читаємо,
            Чітко розповідаємо,
            Мову свою розвиваємо.
    
     А сьогодні до нас завітали гості, а коли в домі гості – це свято. Тож і наш урок читання проведемо святково. Сьогоднішній урок повинен бути цікавим і без вашої допомоги мені не обійтися.
        II.      Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та очікуваних результатів.
    Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомство з буквою «ж» і працюватимемо над казкою.
    Ми багато працюватимемо, і вам, діти, на уроці слід бути уважними, слухняними, старанними, спостережливими. До нас на урок завітав гість, казковий герой, а хто ж він?
    Лісовичок приніс чарівну скриньку, у якій знаходяться сніжинки. Він знає, що ми скучили за ним. Але ці сніжинки не прості, на них є різні завдання, які ми маємо виконати на уроці. Коли ми виконаємо всі завдання, отримаємо сюрприз.

І сніжинка. Першу сніжинку виймаємо,
                    Завдання закріпляємо
                    Все вивчене пригадаємо.

            Яку букву вивчили на минулому уроці?
            Який звук позначає ця буква?
            Наш лісовичок зовсім не знає слів із звуком [ж].
            Допоможемо йому.
            Пригадаймо слова із звуком [ж].
1)   Промовляння скоромовки.
Жатка в полі жито жне,
Жатку жайвір дожене.
2)   Промовляння чистомовки.
Жа-жа-жа – ми побачили вужа;
Жи-ижи-жи – мені допоможи,
Жі-жі-жі – дуже гострі ножі.
ІІ сніжинка.
Другу сніжинку виймаємо
і казочку слухаємо.
А щоб на не сумувати,
Слід загадки відгадати.
     Жила-була маленька сніжинка. На ялинці сніжинка побачила Білочку. Білочка була сумна, бо не могла зірвати шишку, яка заховалася поміж густих ялинкових гілок. Спробуємо допомогти білочці дістати шишки. Для цього ви маєте відгадати загадки. І ми дізнаємося хто ще прийшов до нас сьогодні на урок.
Довгі ноги, довгий ніс, - прилетів обід приніс.
Смачних жабенят для своїх малят.
(Журавель).
Прийшла кума із довгим віником,
На бесіду із нашим півником.
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід.
                                                   (Лисиця).
ІІІ сніжинка.
Третю сніжинку виймаємо
Гарно всі читаємо.
    Діти, відгадайте, до якої казки ось ці ілюстрації? А перш, ніж читати казочку:
1)   Ми прочитаємо слова
А) читання слів вчителем,
Б) читання слів хором,
В) читання слів ланцюжком.
2)   Читання казки «Лисичка і Журавель» вчителем.
Чи гостинно зустріла Лисичка Журавля?
IV. Четверта сніжинка принесла фізкультхвилинку.
Чорний жук очима блима
Чує кроки за плечима.
Дуже хороше йому
По землі ходити.
Він не хоче, чуєш хлопче,
У коробці жити.
     Які слова із звуком [ж] ви тільки що промовляли?
3)   Читання казки кращими учнями.
4)   Читання казки ланцюжком.
5)   Відповіді на питання.
-         Що приготувала Лисичка на обід?
-         Як лисичка пригощала Журавля?
6)   Розповісти кінець казки.
V сніжинка. П’яту сніжинку виймаємо
                      Закріплюємо набуті знання.

    Що засуджується у казці?
    (Хитрість, обман, зло, неповага один до одного).

    Чого вчить нас ця казка?
    (бути щирими зі своїми друзями, ділитися з ними, не обманювати
     їх, поважати один одного).
Розповідь вчителя.
     Гостинність завжди була і буде характерною рисою українців. Здавна народ цінує дружбу і засуджує ворожнечу між людьми.

Що комусь ти робиш,
те робитимуть тобі.
Пам’ятайте ж, любі діти,
В злагоді потрібно жити.
Гарно, дружно працювати
І зло перемагати.

     Білочка випадково зачепила гілочку на якій примостилася сніжинка, і сніжинка враз опинилася на теплому білчиному носику. Від тепла вона розтанула, маленькою крапелькою скотилася вниз і потрапила в обійми невеликої річки. Тут краплинка зустрілася з такими самими краплинками, як і вона. У багатьох із них вона впізнала своїх сестричок, колишніх сніжинок.
-         Промовляємо слово «жито»
-         Назвіть у цьому слові звуки за порядком
-         Скільки у слові складів?
-         Побудуємо звукову модель слова.
VI сніжинка.
Шосту сніжинку виймаємо
І гарно відповідаємо
Всі ви діти молодці!
Гарно працювали!

Що сподобалося вам
Поділіться з нами.

Підсумок уроку.
Отже, ми на уроці
Красиво читали
Гарно відповідали,
І мову свою розвивали
Але дзвоник пролунав
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати
І від Лісовичка подарунки брати.

Я і Лісовичок дякуємо вам за гарну роботу.

четвер, 19 січня 2017 р.

Урок з основ здоров’я у 1 класі

Тема. Хлопчики  і дівчатка. Уміння товаришувати.
Мета. Ознайомити учнів з одягом, заняттями, спільними іграми для хлопчиків і дівчаток; формувати поведінкові навички; вчити підтримувати доброзичливі стосунки з однокласниками; розвивати вміння висловлювати свої думки; вміння працювати в групах.
Обладнання: лісова поляна, квітка-семицвітка, малюнки, завдання для групової роботи, трафарети ляльок для вдягання, музичний супровід для фізкультхвилинки і гри.
Тип уроку. Комбінований.
Інтерактивні технології: гра «Мікрофон», робота в групах.
Хід уроку.
                  I.            Організаційний момент.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене.
Поверніться до гостей.
Привітайтесь «Добрий день»
Привітайте один одного.
Я всміхаюсь сонечку
Здрастуй золоте.
Я всміхаюсь квіточкам.
Хай вони ростуть.
Я всміхаюсь дощику.
Лийся мов з відра.
Друзям посміхаюся.
Зичу їм добра.

II.            Актуалізація опорних знань учнів.
1 1)     Інтерактивна гра «Мікрофон»
(З’ясувати, хто допомагає дитині піклуватися про здоров’я)

  •         Як ви піклувалися про своє здоров’я протягом тижня?
  •       Хто ще, крім вас, піклувався про ваше здоров’я?
  •         Чи не завдав хтось шкоди вашому здоров’ю?
Вчитель: піклуватися про здоров’я дітей можуть близькі люди: батьки, дідусі, бабусі, вчителі, лікарі, друзі.


IІІ.            Мотивація навчальної діяльності школярів.
11)     Вправа «Мозковий штурм»

  •         Встаньте дівчатка.
  •         Порахуйте, скільки дівчаток у нашому класі?
  •         Встаньте хлопчики.
  •         Скільки хлопчиків?
  •         А чому ми першими попросили піднятися дівчаток? (тому що справжні  виховані хлопці завжди пропускають дівчаток).

 IV.            Повідомлення теми, мети уроку.
11)     Вправа «Хлопчик чи дівчинка?»

  •         Діти, подивіться на фотографію.
                          

  •        Хто зображений на ній? (немовля)
  •         А це хлопчик чи дівчинка? (ми не можемо виявити)
  •         А тепер послухайте історію і скажіть, про кого йдеться: про хлопчика чи дівчинку.
Я знаю дитину, якій дуже подобається стежити за порядком в будинку. Вона охоче прибирає, миє посуд, складає свої речі, готує свій портфель до школи.

  •         Піднесіть руку, хто це робить вдома?
Які ви молодці, справжні помічники своїх батьків.
Вчитель: сьогодні на уроці ви більше дізнаєтесь про хлопчиків і дівчаток. Що спільного і що відмінного між ними, як товаришувати з однокласниками.

V.            Сприймання й усвідомлення навчального матеріалу.

  •         Діти, у вас на партах лежать червоні листки на яких написані правила і не правила товаришування. Як що це правила товаришування, то ми його будемо прикріплювати на будиночок.
  •         Підтримувати доброзичливі стосунки.
  •         Ображати свого товариша.
  •         Поважати один одного.
  •         Бути ввічливими.
  •         Обманювати товариша.
  •         Допомагати один одному.
  •         Захищати дівчаток.
  •         Входячи в приміщення – пропускати вперед дівчинку, поступатися їй місцем у транспорті, допомагати нести рюкзак.
Вчитель:
У нашому класі навчаються хлопчики й дівчатка. Їм треба підтримувати доброзичливі стосунки, поважати одне одного, бути ввічливими, нікого не ображати, завжди допомагати одне одному.
Хлопчики повинні захищати дівчаток. Входячи у приміщення – пропустити вперед дівчинку і притримати двері. Поступитися дівчинці місцем у транспорті. Допомогти дівчинці нести рюкзак.
Вчитель:

  •        Діти, розгляньте малюнки.
  •         Які правила проілюстровано? Складіть речення. Дайте дітям імена.
VI.            Фізкультхвилинка.
Каплю дощика берем,
Трішки сонця додаєм.
Світанкової роси,
Жменьку радості для всіх.
Пр.
Подивись на небо, кольори ясні.
Сумувать не треба, просто посміхнись.
Подивись на небо, сонце золоте.
Сумувать не треба, все на краще йде.

Слово лагідне скажи,
Теплий погляд залиши.
І добрішим стане світ,
Й наша пісня задзвенить.

Всі діти люблять грати в ігри.

  •         Які ігри ви знаєте?
  •         Якими іграшками люблять гратися хлопчики, дівчатка?
  •         У які ігри можуть грати і хлопчики, і дівчатка?
  •         А коли ви посварилися під час гри, щ ви робите?
  •         А хто знає мирилки?


Подивись просто в очі,
Я сваритися не хочу,
Я образить не хотів,
Ненароком зачепив.
Просто в очі подивись
І зі мною подружись.
Битися – не билися,
Трохи посварилися,
Потім посміялися,
Друзями зосталися.


Дві подружки зажурились.
Дві подружки посварились.
Тобі яблучко, мені – грушечка
Не сварімося моя душечка.
Тобі яблучко, мені – зернятко
Не сварімося, моє серденько.


Вчитель: треба дружити із хлопчиками і дівчатками. Адже, у вас, завжди знайдуться спільні інтереси, ігри.

  •         А зараз пограємо в гру «Квітка»
Станемо у коло. Посміхніться один одному. Поки гратиме музика ви будете передавати квітку. Музика зупиняється і ви зупиняєтесь.

  •         Діти, у кого квітка?
  •         Підніміть руку, хто товаришує із …
Робота у групах «Одягни ляльку»
11)     Поділ на групи.
Підійдіть до столу і візьміть карточку з буквою на яку починається ваше ім’я.
22)     Правила роботи в групі.

  •         Розподілити роботу, хто за що буде відповідати
  •         Не перебивати того, хто говорить.
  •         Дотримуватися правила «піднятої» руки.
  •         Поважати всі висловленні думки.
Завдання: підібрати одяг для дівчаток і хлопчиків і наклеїти їх на трафарет.
1 гр. – діти, які навчаються у школі.
2гр. – діти які ідуть на урок фізкультури.
3 гр. – діти які йдуть на маскарад.

  •         Ви будете працювати 4 хвилини.
  •         Починайте роботу
  •         Капітани команд, прикріпіть свої трафарети на дошку. Прокоментуйте їх.
Вчитель: хлопчики і дівчатка повинні одягатися відповідно до занять. До школи слід приходити в шкільній формі. На урок фізкультури слід перевдягатися в спортивний костюм і спортивне взуття. Удома перевдягатися у чистий домашній одяг. Не слід носити чужий одяг. Перевдягатися в різний одяг ви можете на маскараді або коли берете участь у виставі.

  •         Який одяг частіше носять дівчатка? Хлопчики?
  •         Який одяг можуть носити усі діти?

Корисні поради
На партах лежать пелюстки квітки на яких записані корисні поради для хлопчиків і дівчаток і є записані не поради. Вибираємо тільки поради і приклеюємо їх на квітку-семицвітку.

  •         Товаришуй з дівчатками і хлопчиками.
  •         Товаришуй тільки з дівчатками, якщо ти дівчинка.
  •          Навчайся гарних манер.
  •         Якщо ти хлопчик, учись поводитись, як справжній лицар.
  •         Якщо ти дівчинка, учись поводитись, як маленька пані.
  •         Стався доброзичливо до однокласників.
  •         Попроси вибачення, якщо випадково когось образив.
  •         Якщо хтось образив тебе, скажи про це дорослим.
VII.            Підсумок уроку.

  •         Що спільного між хлопчиками і дівчатками?
  •         Чим вони відрізняються?
  •         Чи було б цікавим шкільне життя, якби у класі навчались лише дівчатка або хлопчики?
Діти, я бажаю вам щоб у вашому житті було багато товаришів, зоб ви були завжди лагідними, добрими, терплячими, милосердними.
Ви молодці!

Дякую вам за урок! Похваліть себе! Подякуйте собі!