четвер, 19 січня 2017 р.

Урок з основ здоров’я у 1 класі

Тема. Хлопчики  і дівчатка. Уміння товаришувати.
Мета. Ознайомити учнів з одягом, заняттями, спільними іграми для хлопчиків і дівчаток; формувати поведінкові навички; вчити підтримувати доброзичливі стосунки з однокласниками; розвивати вміння висловлювати свої думки; вміння працювати в групах.
Обладнання: лісова поляна, квітка-семицвітка, малюнки, завдання для групової роботи, трафарети ляльок для вдягання, музичний супровід для фізкультхвилинки і гри.
Тип уроку. Комбінований.
Інтерактивні технології: гра «Мікрофон», робота в групах.
Хід уроку.
                  I.            Організаційний момент.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене.
Поверніться до гостей.
Привітайтесь «Добрий день»
Привітайте один одного.
Я всміхаюсь сонечку
Здрастуй золоте.
Я всміхаюсь квіточкам.
Хай вони ростуть.
Я всміхаюсь дощику.
Лийся мов з відра.
Друзям посміхаюся.
Зичу їм добра.

II.            Актуалізація опорних знань учнів.
1 1)     Інтерактивна гра «Мікрофон»
(З’ясувати, хто допомагає дитині піклуватися про здоров’я)

  •         Як ви піклувалися про своє здоров’я протягом тижня?
  •       Хто ще, крім вас, піклувався про ваше здоров’я?
  •         Чи не завдав хтось шкоди вашому здоров’ю?
Вчитель: піклуватися про здоров’я дітей можуть близькі люди: батьки, дідусі, бабусі, вчителі, лікарі, друзі.


IІІ.            Мотивація навчальної діяльності школярів.
11)     Вправа «Мозковий штурм»

  •         Встаньте дівчатка.
  •         Порахуйте, скільки дівчаток у нашому класі?
  •         Встаньте хлопчики.
  •         Скільки хлопчиків?
  •         А чому ми першими попросили піднятися дівчаток? (тому що справжні  виховані хлопці завжди пропускають дівчаток).

 IV.            Повідомлення теми, мети уроку.
11)     Вправа «Хлопчик чи дівчинка?»

  •         Діти, подивіться на фотографію.
                          

  •        Хто зображений на ній? (немовля)
  •         А це хлопчик чи дівчинка? (ми не можемо виявити)
  •         А тепер послухайте історію і скажіть, про кого йдеться: про хлопчика чи дівчинку.
Я знаю дитину, якій дуже подобається стежити за порядком в будинку. Вона охоче прибирає, миє посуд, складає свої речі, готує свій портфель до школи.

  •         Піднесіть руку, хто це робить вдома?
Які ви молодці, справжні помічники своїх батьків.
Вчитель: сьогодні на уроці ви більше дізнаєтесь про хлопчиків і дівчаток. Що спільного і що відмінного між ними, як товаришувати з однокласниками.

V.            Сприймання й усвідомлення навчального матеріалу.

  •         Діти, у вас на партах лежать червоні листки на яких написані правила і не правила товаришування. Як що це правила товаришування, то ми його будемо прикріплювати на будиночок.
  •         Підтримувати доброзичливі стосунки.
  •         Ображати свого товариша.
  •         Поважати один одного.
  •         Бути ввічливими.
  •         Обманювати товариша.
  •         Допомагати один одному.
  •         Захищати дівчаток.
  •         Входячи в приміщення – пропускати вперед дівчинку, поступатися їй місцем у транспорті, допомагати нести рюкзак.
Вчитель:
У нашому класі навчаються хлопчики й дівчатка. Їм треба підтримувати доброзичливі стосунки, поважати одне одного, бути ввічливими, нікого не ображати, завжди допомагати одне одному.
Хлопчики повинні захищати дівчаток. Входячи у приміщення – пропустити вперед дівчинку і притримати двері. Поступитися дівчинці місцем у транспорті. Допомогти дівчинці нести рюкзак.
Вчитель:

  •        Діти, розгляньте малюнки.
  •         Які правила проілюстровано? Складіть речення. Дайте дітям імена.
VI.            Фізкультхвилинка.
Каплю дощика берем,
Трішки сонця додаєм.
Світанкової роси,
Жменьку радості для всіх.
Пр.
Подивись на небо, кольори ясні.
Сумувать не треба, просто посміхнись.
Подивись на небо, сонце золоте.
Сумувать не треба, все на краще йде.

Слово лагідне скажи,
Теплий погляд залиши.
І добрішим стане світ,
Й наша пісня задзвенить.

Всі діти люблять грати в ігри.

  •         Які ігри ви знаєте?
  •         Якими іграшками люблять гратися хлопчики, дівчатка?
  •         У які ігри можуть грати і хлопчики, і дівчатка?
  •         А коли ви посварилися під час гри, щ ви робите?
  •         А хто знає мирилки?


Подивись просто в очі,
Я сваритися не хочу,
Я образить не хотів,
Ненароком зачепив.
Просто в очі подивись
І зі мною подружись.
Битися – не билися,
Трохи посварилися,
Потім посміялися,
Друзями зосталися.


Дві подружки зажурились.
Дві подружки посварились.
Тобі яблучко, мені – грушечка
Не сварімося моя душечка.
Тобі яблучко, мені – зернятко
Не сварімося, моє серденько.


Вчитель: треба дружити із хлопчиками і дівчатками. Адже, у вас, завжди знайдуться спільні інтереси, ігри.

  •         А зараз пограємо в гру «Квітка»
Станемо у коло. Посміхніться один одному. Поки гратиме музика ви будете передавати квітку. Музика зупиняється і ви зупиняєтесь.

  •         Діти, у кого квітка?
  •         Підніміть руку, хто товаришує із …
Робота у групах «Одягни ляльку»
11)     Поділ на групи.
Підійдіть до столу і візьміть карточку з буквою на яку починається ваше ім’я.
22)     Правила роботи в групі.

  •         Розподілити роботу, хто за що буде відповідати
  •         Не перебивати того, хто говорить.
  •         Дотримуватися правила «піднятої» руки.
  •         Поважати всі висловленні думки.
Завдання: підібрати одяг для дівчаток і хлопчиків і наклеїти їх на трафарет.
1 гр. – діти, які навчаються у школі.
2гр. – діти які ідуть на урок фізкультури.
3 гр. – діти які йдуть на маскарад.

  •         Ви будете працювати 4 хвилини.
  •         Починайте роботу
  •         Капітани команд, прикріпіть свої трафарети на дошку. Прокоментуйте їх.
Вчитель: хлопчики і дівчатка повинні одягатися відповідно до занять. До школи слід приходити в шкільній формі. На урок фізкультури слід перевдягатися в спортивний костюм і спортивне взуття. Удома перевдягатися у чистий домашній одяг. Не слід носити чужий одяг. Перевдягатися в різний одяг ви можете на маскараді або коли берете участь у виставі.

  •         Який одяг частіше носять дівчатка? Хлопчики?
  •         Який одяг можуть носити усі діти?

Корисні поради
На партах лежать пелюстки квітки на яких записані корисні поради для хлопчиків і дівчаток і є записані не поради. Вибираємо тільки поради і приклеюємо їх на квітку-семицвітку.

  •         Товаришуй з дівчатками і хлопчиками.
  •         Товаришуй тільки з дівчатками, якщо ти дівчинка.
  •          Навчайся гарних манер.
  •         Якщо ти хлопчик, учись поводитись, як справжній лицар.
  •         Якщо ти дівчинка, учись поводитись, як маленька пані.
  •         Стався доброзичливо до однокласників.
  •         Попроси вибачення, якщо випадково когось образив.
  •         Якщо хтось образив тебе, скажи про це дорослим.
VII.            Підсумок уроку.

  •         Що спільного між хлопчиками і дівчатками?
  •         Чим вони відрізняються?
  •         Чи було б цікавим шкільне життя, якби у класі навчались лише дівчатка або хлопчики?
Діти, я бажаю вам щоб у вашому житті було багато товаришів, зоб ви були завжди лагідними, добрими, терплячими, милосердними.
Ви молодці!

Дякую вам за урок! Похваліть себе! Подякуйте собі!

Немає коментарів:

Дописати коментар